Prezentujemy filtry kanałowe – niezbędny element w eliminowaniu zanieczyszczeń z nawiewanego powietrza. Oferowane przez nas filtry kanałowe przystosowane do montażu w dwóch typach kanałów wentylacyjnych:

  • Filtr kanałowy do okrągłych kanałów wentylacyjnych o standardowych średnicach od 160 do 500 mm. Stosowany jest jako wstępny filtr przed nagrzewnicami. Filtr kanałowy antysmogowy składa się ze szczelnej puszki oraz dwóch filtrów: wstępnego oraz antysmogowego. Zaleca się instalację filtra antysmogowego na kanałach czerpnych w domowych instalacjach wentylacyjnych i rekuperacji. Cząstki PM2,5 oraz PM10 są głównym składnikiem smogu, które mają średnicę optyczną 2,5 oraz 10 µm (mikrometrów). Skuteczność filtracji (redukcji zapylenia) cząstek PM2,5 sięga do 73%, a PM10 do 81%
  • Filtr kasetowy do prostokątnych kanałów wentylacyjnych, którego obudowę filtru kasetowego FSCQ stanowi kanał. Wkład filtrujący wsuwany jest od góry w kanał i zamykany na zatrzaski. Tak skonstruowany filtr FSCQ umożliwia swobodną wymianę wkładu filtrującego. Wkład filtrujący zbudowany jest z faliście ułożonej maty filtracyjnej zabezpieczonej siatką z drutu stalowego ocynkowanego. Filtr kasetowy FSCQ może być wyposażony w wkład filtrujący klasy EU3/G3, EU4/G4, EU5/G5, EU6/G6. Istnieje również możliwość zastosowania filtru zatrzymującego cząstki tłuszczów i oparów mgły olejowej w wyciągach. Wykonane z trzech rodzajów materiałów: aluminium, stal ocynkowana lub nierdzewna. Wkład filtrujący ma grubość 40 mm, na zamówienie dostępna jest grubość 50 mm.